28.10.15

CROATIA 2015. PART 1


Дати: 19 вересня – 4 жовтня 2015
Бюджет: 500$
Перша частина фотозвіту охоплює містечки Оміш, Спліт та околиці. І перший пункт нашого призначення – Оміш, де вже зібралася та частина нашої компанії, яка добиралася літаком. Ми ж віддали перевагу машині як з причин економічних, так і з огляду на мобільність такого способу добирання. Оміш зустрів нас чудовим заходом сонця, який ми споглядали з балкону наших апартаментів.
Три наступні дні скелелазили в Оміші на секторі Visoke Pole. Сектор дуже сподобався. Спробували усі можливі для нас категорії від 6а до 7б+. Маршрути видалися звичної для нас складності і головне – прекрасно пробиті (цінувати це ми почали трохи пізніше).
Діма пробує 6с+ Kastracija ili masturbacija – маршрут для поціновувачів колонетів ) У більшості він захвату не викликав і з нижньою його лізти зголосився лише Ігор )
7б+ Sex je precijenjen. Лізеться по колонетам правіше мотузки. Моя найкраща і найцікавіша 7б (з усіх трьох, що є:).
Про море. В Оміші загалом купа пляжів. Є величезний з піском і дрібніші з камінням і вузькою зоною для загоряння. Пішки до моря йти хвилин 10–15. Море на кінець вересня було трохи прохолодне і потрапляли ми на нього нечасто. Але навіть те, що воно було поряд – вже прекрасно як на мене ) Пост про море буде окремо.
Оміш - дуже затишне містечко з хорошою інфраструктурою. У зв’язку з нашою підвищеною активністю за тиждень спокійно погуляти містом не встигли. Мігрували між магазином, рибним ринком, пляжем та каньоном з секторами. Але враження лишились дуже приємні.
Панорамка з іншого дня
Після трьох днів активного лазіння і добряче стертих пальців наступає день відпочинку, а разом з ним приходить дощ. В режимі лебедя, рака і щуки намагаємось вирішити, що ж нам робити у цей день. Після обіду таки вирішуємо їхати в Спліт. І тут нас засмоктує шопінг. З цінами на скелелазне спорядження в два рази нижчими нім в Україні нас уже не спинити. Купуємо скельники і все, що підходить за розміром ) В результаті Спліт довелося дивитися ближче до ночі, але сюди ми ще повернемось!
Завтра усі на Markezina greda!!!
Сьогодні їдемо на Markezina greda, 20 км від Спліту, досліджувати нові сектори. Тут ми знайшли чудовий для фотографування маршрут 7а+, який виявився напрочуд жахливим в реалі. А незабаром почався дощ. Добре, що тут купа печер, де можна сховатися. Взагалі про район не встигли сформувати думку, бо мало чого вдалося пролізти. Тут багато нависань і складних маршрутів. Після дощу усім скопом лазили суху і нависаючу 7а.
Тренуємо фотозрив )
Діма мокне під дощем. А хтось в цей час попиває гарячий чай в сухій печері )
Наступного дня згадали, що давненько не були в улюбленому спортивному магазинчику. І поки наша перша автівка помчала на Marjan, що в самому Спліті, ми, не поспішаючи, почимчукували на шопінг. Погода в цей день обіцяла бути похмурою. Приїжджаємо ми в Спліт – а тут +35 у тіні. Доповзли до Мар’яну як раз в найкращий час - о 12 годині. Частина нашої банди вже розім’ялася і збиралася на море, ми ж поховалися під кущами агави і впевнено готувалися до боротьби зі спекою. Так от. Лазити виявилося складніше, ніж ми очікували. Доводилося обливатися мінеральною водою, натягувати на плечі рушника від засмаги, окуляри і отак лізти. Витримали лише три маршрути - 6а, 6с і 7а. Але сектор дуже приємний і преспективний. На майбутнє дуже сподобався: і рельєфом, і краєвидами.
Marjan. Вигляд з пляжу.
На море потрапили як раз на захід, коли дмухав вітер і прийшла прохолода))
Після двох днів дощу/спеки знову приходить день відпочинку. Цього разу їдемо в Трогір. Старе містечко дуже затишне і невелике. За декілька годин впоралися )
Ввечері проїхалися вверх вздовж каньону понад Омішем.
І сходили невеличкий трекінг на гору над Міміче. В нагороду отримали чудовий захід і збиті ноги. Як виявилося в'єтнамки не дуже підходять для ходіння по камінню)
Далі буде)

10 comments:

 1. краса, гарно ви зїздили.
  А як добирались?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Дяк. Добирались машиною два дні в один бік, але вийшло дешевле за літак. 120 евро з людини вийшла дорога в обидві сторони. Єдиний мінус - це необхідність мати дві візи (транзитну Угорську та національну хорватську) у випадку, якщо нема шенгенської мультивізи.

   Delete
  2. дякую
   ми думали цього року в ті краї, Чорногорія-Албанія, але нажаль так трудно з лоукостами, що довелось їхати в Доломіти)

   Delete
  3. Да, щось цей напрямок став гірший в авіа плані. Ми були в Чорногорії в велопоході колись, то лоукостів на то час було багацько. Не знаю, чому їх стало менше. А Доломіти - це ще кращий варіант, ніколи не бачила їх восени, а там виявляється прекрасно )

   Delete
 2. Чудові місця і чудові фото! Захотілося побувати)

  ReplyDelete
 3. Олю, дякую за такі чудові фото, ніби сама там побувала))

  ReplyDelete
 4. Wonderful collection of pictures, Which you have shared here about the Croatia traveling. Your pictures are very beautiful and I liked your way to share this post here. If anyone looking for the Blue Cave Tour From Trogir, Visit mayer-charter

  ReplyDelete
 5. Nice article, Which you have shared here about the Croatia traveling. Your pictures are very beautiful and I liked all of these. if anyone looking for the Apartment services for rent, navadriatic is the best for you.

  ReplyDelete