22.10.15

NORWAY 2015. PART 1. BYGDIN LAKE AND BESSEGGEN RIDGE


Цей пост для тих, хто ще не втратив надію побачити фотозвіт нашої мандрівки до Норвегії. Проте це лише перша частина )
Три року тому ми вже відчули на собі примхи норвезької погоди, коли наш похід нац парком Йотунхеймен неочікувано перетворився на зимовий. Цього разу ми вирішили побачити норвезьке літо з сонячними теплими днями і обрали для цього найкращий місць - серпень. Але не так сталося, як гадалося ) Напередодні вильоту ми ретельно подивилися прогноз і почитали новини наших друзів безпосередньо з місця подій. Виявилося, що цього року в Норвегії літо не очікується і за прогнозом +8 та суцільний дощ. Тому, довго не вагаючись, за два дні до вильоту ми вирішили арендувати авто і зовсім про це не пошкодували)
Тепер ми отримали можливість їхати на трекінг у ті місця, де за прогнозом очікується сонячна погода.
Перший пункт нашого призначення - Besseggen Ridge – один з найкращих трекінгов у світі за версією National Georgaphic. Аби потрапити на цей гребінь в найкращу погоду, довелося використати додатковий день. Вирішили погуляти вздовж озера Bygdin в тому ж таки Йотунхеймені. Вийшло 30 км ) До речі, цього разу нарешті побачили оленів. Цілі стада паслися вздовж дороги нац парку. І один бідося прив’язаний біля туристичної лавки.
Наступного дня нарешті під’їжджаємо до парковки біля Besseggen Ridge. Парковка на день коштує 100 NOK. Пакуємо наплічники і рушаємо. Більшіть людей ходить цей трекінг в один бік, використовуючи паром у якості завершення кола маршруту. Ми ж як потужні спортсмени вирішили зекономити і пройти повне коло (30 км). Прогноз трохи розчаровуює, оскільки замість сонця небо повністю затягнуто хмарами, але зворотнього шляху нема. Починаємо підйом разом з невичерпною колоною людей. Це нас трохи лякає. Скидаємось на розрекламованість маршруту в усіх можливих джерелах, а на додачу цей день ще й припадає на вихідний. Усі норги похапали своїх песиків, дітлахів, дідусів і бабусів - і айда в гори.
Через декілька годин підйому виходимо на плато, все очікуючи, що от-от на горизонті з’явиться та невимовна краса, заради якої ми боремося з холодом і вітром, та ще й у такій купі людей. І от нарешті піднімось на вершину хребта і в цю мить визирає сонце. Трохи далі відкривається панорама двох озер, які огинають Besseggen Ridge з обох боків. Цікаво, що озера ці зовсім різні за кольором і рівнем води.
На спуску затор. Більшість людей іде в зворотному напрямку, тому на тонкому гребені стає тіснувато. Ми як скелелази беремо трохи далі основної стежки, аби якось розминутися. Взагалі ця картина мені нагадала чергу на Еверест ) Зі спуску можна нарешті побачити, як виглядає хребет збоку. Але нам не можна зволікати, тому чимчикуємо далі. Одноденний маршрут закінчується в точці з хатою Memurubu, де можна зупинитись на нічліг. Спускаємось до хати о 18-00. Проводжаємо останній паром і починаємо зворотній шлях до машини. Лишилося всього лише 10 км вздовж озера) Приповзли майже останніми. На парковці лишилося лише декілька машин. Два дні підряд по 30 км нас добряче втомили ) Після пошуків бензину для пальника і місця для ночівлі, сил вистачило лише зготувати чаю.

Прокинулись зі втомою. Добре, що сьогодні в нас день переїздів. Мчимо на північ до Атлантичної дороги і далі в бік Ондалснесу, до нашого наступного трека.

6 comments:

 1. краса, ухх! цікаві місця і це фото з оленями просто фантастика

  ReplyDelete
  Replies
  1. Так. Ми в Норвегії вдруге і сподобалося ще більше, ніж пешого разу ) А от першого разу на оленів не потрапили ( Були сніги і вони не показувались чомусь.

   Delete
 2. Что-то с фотками случилось. Не отображаются

  ReplyDelete
  Replies
  1. о-оу, попробую разобраться.

   Delete
 3. Anonymous31/3/16 02:54

  Атлантична дорога варта того, щоб спеціально на неї їхати? ( фотки кул :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Дяка ) Тепер думаю, що не варта. Гарно виглядає згори, а так лише для галочки.

   Delete