9.11.15

NORWAY 2015. PART 2. ROMSDALSEGGEN RIDGE. TROLLSTIGEN. GEIRANGER FJORD


Норвегія. День п’ятий. Сьогодні за планом трекінг на гору Blanebba (1356 м) поблизу міста Åndalsnes. Цей трек лежав у нас на лаві запасних, тому особливих очікувань не було. Під’їхали до паркінгу ближче до обіду і, врахувавши непогані погодні умови, вирішили іти. Але от тепер може сказати, що це як раз прогулянка Must see. Краєвиди просто неймовірні. Дорогою до Blanebba є ще дві вершини – Nesaksla (715 м) та Mjolvafjellet (1216 м), тому, якщо часу та сил не вистачить дійти до останньої, то можна вибрати собі щось ближче. До речі, тут як раз проходять змагання зі швидкісного забігу на вершину. Бачили чимало бігунів, що тренувалися. Нам до них ще далеко )
Панорама на підйомі до першої вершини.
Незабаром стежка виводить нас на ROMSDALSEGGEN RIDGE. Ми пришвидшуємось, бо вже вечоріє, а хочеться подивитись, що там далі. На хребті є декілька озер, де можна влаштувати обід або просто приємно перепочити.
А от ще одна вершина. Вписалися у книжку підкорювачів гори, заховану у турику, і почимчкували далі.
На 1216 м ми доповзли вже майже о восьмій, тому вирішили повертати, не дійшовши 100 м до вершини. Нам ще треба шукати місце для ночівлі, адже на усю мандрівку ми запланували собі квест – жодного дня у кемпнігу )
Ночівлю знайшли на галявині, не доїжджаючи до Дороги тролів. Розділіли вечерю з італійцем, який подорожує сам, приїхав машиною з Італії разом з повним багажником харчів. Ділились враженнями біля багаття)
День шостий – це день переїздів. Погода не обіцяла нам нічого доброго і ми витратили цей день на під’їзд до наступного треку – вершини Slogen (Sunnmøre Alps). Ще минолої подорожі до Норвегії ми планували піднятися і розидивитися красу місцевих Альп. Але погода нам не дозволила. Вирішили спробувати ще раз.
Дорога тролів
Після дороги тролів спускаємось в полуничний рай – долину Valldal. Саме у серпні тут достигає врожай полуниці.
Далі переправляємось паромом і їдемо на пошуки місця ночівлі. Тут пробирає ностальгія. Ті самі місця, що і три роки тому. І та сама похмура погода. Але на ранок прогноз обіцяє сонце
День сьомий. Прокидаємось з надією, але все небо в хмарах, повз нас пропливає густий туман. Вирішуємо, що це якесь зачакловане місце, де неможливо спіймати сонце і їдемо шукати вай-фай, аби визначитися з подальшими планами.
Заночували на дорозі 258. Місць для ночівлі тут багацько. На перевалі були сніги і температура падала до нуля, тому вирішили розбити табір трохи нижче.
День восьмий. Зранку світить сонце, небо ясне і це чудово. Починаємо збирати намет, коли нас беруть в оточення вівці )
Трохи познимкувавши, їдемо дивитись на Гейрангер фьорд)
Ночували поблизу хатки Spiterstulen в Йотунхеймені (якщо відійти від хатки 1 км, то ночувати можна безкоштовно). Так, ми знову тут, але тепер заїхали в нац парк вже з іншого боку. Плануємо сходження на Glittertind – другу за висотою вершину в Норвегії. Але це вже в наступному пості )

3 comments:

 1. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 2. Надзвичайні краєвиди! Неймовірні фото!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Вже незабаром третя частина! )

   Delete